کاشت دندان

کاشت دندان

در کاشت دندان، يك ايمپلنت را بجاى ریشه دندان در داخل فک قرار داده می شود، افرادی که یک و یا چند دندان خود را به دلیل بیماری های لثه ، آسیب وپوسيدگى یا سایر دلایل، از دست داده اند، گزینه انجام کاشت دندان هستند.

انواع کاشت دندان

  • اندواستوئوز (در استخوان): اندواستوئوز رایج ترین روش مورد استفاده در کاشت دندان می باشد، که به طور مستقیم بر داخل استخوان فک قرار می گیرد. این روش عمدتا در افرادی استفاده می شود که دندان مصنوعی متحرک و یا بریج دارند.
  • ساب پریواستال (روی استخوان): ساب پریواستال بر روی استخوان فک و داخل زيرمخاط و روى استخوان فك قرار داده می شود. افرادی که قادر به استفاده از دندان مصنوعی نیستند، و یا ارتفاع استخوانی کمی دارند، بهترین گزینه برای استفاده ازاین نوع کاشت هستند.

داشتن استخوان کافی در لثه و سلامت بافت لثه، از مهم ترین عواملی هستند که قبل از کاشت دندان باید مورد بررسی قرار بگیرند.

نحوه کاشت دندان

دندان پزشک بهترین مشاور شماست، و شما را از نحوه و محل کاشت دندان مطلع می سازد. بسته به شرایط و نوع ایمپلنت دندان انتخاب شده، روند درمانی شما نیز انتخاب و آغاز خواهد شد.

–  تعویض یک دندان. در صورت نداشتن یک دندان، تنها یک ایمپلنت دندان و یک تاج دندان، جایگزین می شود.

–  تعویض چند دندان. در صورت نداشتن چند دندان، ایمپلنتی مورد استفاده قرار می گیرد که بتواند از بریچ حمایت کند.

-البته بهتر است به جاى هر دندان يك ايمپلنت گذاشته شود

–  تعویض تمامی دندان ها. در این مورد، از ایمپلنتی استفاده می شود که توانایی نگه داری بریج و یا تمام دندان های مصنوعی را داشته باشد.

همان طور که می دانید، دندان های شما به مراقبت های بهداشتی و بررسی های لازم از سوی دندان پزشک، نیاز دارد. جهت تمیزی دندان و پیشگیری از ایجاد پلاک، دندان های خودرا به طور مرتب مسواک بزنید.

خدمات دکتر آیتی عبارتست از

لمینت دندان

کامپوزیت دندان

ایمپلنت دندان

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.
با تشکر، مدیریت سایت دکتر آیتی ایمپلنتولوژیست

ارسال پاسخ