چه کسانی نباید از ایمپلنت دندان استفاده کنند ؟

چه کسانی نباید از ایمپلنت دندان استفاده کنند ؟

ایمپلنت دندان با وجود تمامی مزایایی که دارد اما امکان دارد قابل استفاده برای همه ی افراد نباشد این به این معنی است که امکان دارد کاشت دندان برای یک سری از افراد مناسب نباشد و باعث شود مشکلاتی را برای آن ها به وجود آورند ما در این مقاله یک سری از موارد منع کاشت دندان  را به صورت مختصر توضیح داده ایم و بهتر است اگر افراد دارای موارد منع کاشت ایمپلنت هستند به دندانپزشکی مراجه کنند تا پزشک روش دیگری را به آن ها پیشنهاد بدهد .روش های منع کاشت دندان عبارتست از :

  • بیماری های قلبی

افرادی که دارای قلب مصنوعی هستند تا 18 ماه بعد از  جراحی بهتر است از انجام کاشت دندان خودداری کنند و یا کسانی که دارای بیماری خیلی شدید قلبی هستند  به گونه ای که  امکان دارد موجب ایست قلبی و یا سکته شوند بهتر است جراحی ایمپلنت انجام ندهند .

  • بیماری کلیه حاد

در صورتی که فرد به بیماری کلیه حاد و پیشرفته مبتلا است بهتر است از روش های جایگزینی دندان دیگری برای درمان استفاده کند .

  • دیابت نوع دوم

افراد دیابتی نوع دوم نسبت به درمان ایمپلنت مقاوم است و به هنگام ایمپلنت دندان فرد با مشکل ایجاد می شود و بهبود زخم طولانی تر می شود .

  • اعتیاد به مواد مخدر و الکل

افرادی که به مواد مخدر و الکل اعتیاد دارند بهتر است برای کاشت دندان اقدام نکنند مگر اینکه اعتیاد خود را ترک کنند و سپس اقدام به انجام ایمپلنت کنند زیرا بعد از کاشت دندان به دلیل زخم های ایجاد شده در صورتی که دود و مواد مخدر وارد زخم ها شود برای فرد مشکلات دیگری ایجاد می کند .

  • بیماری لثه ای

اگر لثه دارای تورم ،خونریزی و عفونت باشد بهتر است تا بهبودی کامل فرد اقدام به انجام ایمپلنت نکند زیرا لثه باید دارای سلامت کامل باشد تا بتواند پایه ایمپلنت را به خوبی حفظ کند .

شیمی درمانی

در صورتی که فرد تحت شیمی درمانی ، پرتو درمانی و … باشد نمی تواند از ایمپلنت دندان استفاده کند .توصیه می شود فرد تا درمان کامل صبر کند سپس به ایمپلنت دندان اقدام کند .

خدمات دکتر رحیم آیتی عبارتست از

لمینت دندان

کامپوزیت دندان

ایمپلنت دندان

بلیچینگ دندان

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.
با تشکر، مدیریت سایت دکتر آیتی ایمپلنتولوژیست

ارسال پاسخ