لمینیت دندان

لمینیت دندان

لمینیت دندان برای اصلاح رنگ، فرم، بستن فاصله بین دندان ها و شکستگی های جزئی روی دندان مورد استفاده قرار می گیرد ، که امروزه در میان جوانان برای اصلاح طرح لبخند بسیار پرطرفدار است .

نحوه انجام لمینیت

در ابتدا بعد از تزریق بی حسی دندان ها تراش داده می شود تا فضای لازم برای لمینیت بوجود آید، سپس قالبی از روی دندان ها تهیه می شود، در لابراتور از روی قالب گرفته شده لمینیتی از جنس سرامیک که بسیار ظریف است برای بیمار ساخته می شود، و تک به تک لیمینت تهیه شده در لابراتور بروی دندان ها قرار می گیرد و برای فیکس کردن آن ها بروی دندان در انتها بروی دندان ها و لمینیت نور تابانده می شود.

لمینت دندان

لمینت دندان

لومینیرز

یکی دیگر از روش های نوینی که برای تغییر رنگ و اصلاح نامرتبی های دندان مورد استفاده قرار می گیرد لومینیرز است، در این روش پوسته بسیار نازک از جنس پرسلن ساخته می شود و بروی دندان با استفاده از ماده مخصوصی چسبانده و فیکس می شود، در این روش میزان تراشیدگی دندان بسیار کم تر است و بیمار درد بسیار کمتری را در این روش احساس می کند . در این روش در همان مطب قالب تهیه می شود و بروی دندان ها فیکس می شود و ظاهر زیبایی را در دندان ها ایجاد می کند.

تفاوت لمینیت با کامپوزیت ونیر

افرادی که خواستار تغییر رنگ دندان های خود هستند متاسفانه در رابطه با روش های مورد استفاده برای انجام این کار اطلاعات دقیقی ندارند، همان طور که گفته شده لمینیت دندان یکی از روش هایی می باشد که برای تغییر رنگ دندان ها و اصلاح نامرتی دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد، کامپوزیت ونیر یکی دیگر از روش هایی می باشد که برای ایجاد همین تغییرات در دندان مورد استفاده قرار می گیرد اما بین کامپوزیت ونیر و لمینیت دندان تفاوت بسیار عمده ای در جنس ماده استفاده شده و مراحل ساخت آن ها وجود دارد . یکی دیگر از تفاوت های این دو روش با یکدیگر در این است که در کامپوزیت ونیر نیازی به تراشیدن دندان ها نیست اما در لمینیت دندان ها تراش داده می شود، با وجود این تفاوت به نظر می رسد کاموپزیت ونیر بهتر از لمینیت دندان است اما در حالی که در مواردی که نیاز به تغییرات بیشتر در فرم دندان ها باشد کامپوزیت ونیر روش مناسبی نمی باشد و با استفاده از لمینیت دندان می توان نتایج مطلوب تر و بهتری را دریافت کرد .

تفاوت بین لمینیت با بلیچینگ

لمینیت دندان امروزه بیشتر از روش های دیگر که برای اصلاح طرح لبخند مورد استفاده قرار می گیرد شناخته شده است . بلیچینگ یکی دیگر از روش های اصلاح طرح لبخند می باشد که فقط برای تغییر رنگ دندان ها مورد استفاده قرار می گیرد .

بلیچینگ یک روش سفید کردن دندان است که در این روش چیزی از ساختار دندان اضافه  یا کاسته نمی شود و تغییری در دندان ها ایجاد نمی شود و تغییر فقط در رنگ نسوج دندانی می باشد و دندان ها به هیچ عنوان تراش داده نمی شود.

بلیچینگ به دو روش در مطب و منزل انجام می گیرد. بلیچینگ در منزل به این گونه می باشد که پس از جرم گیری دندان ها در مطب، پس از قالب های گرفته شده از فک بالا و پایین، جهت بلیچینگ در منزل تری هایی ساخته می شود که باید حدود 2 هفته توسط بیمار مورد استفاده قرار گیرد .

در روش بلیچینگ در مطب پس از جرم گیری دندان ها به مدت 1 ساعت به منظور تغییر رنگ دندان ها ماده خاصی بروی دندان قرار داده می شود و بعد از گذشت حدود یک تا دو هفته دو مرتبه این عمل در مطب صورت می گیرد . عوارض بلیچینگ دندان کم است اما ممکن است به مرور زمان باعث حساسیت در فرد گردد که در صورت برطرف نشدن این حساسیت ها می توانید به دندانپزشک زیبایی خود مراجعه نمایید .

بنابرین در بلیچینگ دندان هیچ گونه تغییری در ساختار دندان ایجاد نمی شود و برای تغییر رنگ دندان ها از ماده خاصی استفاده می شود  و به مدت یک ساعت این ماده بروی دندان قرار داده می شود .

مراقبت بعد از لمینیت دندان

بعد از لمینیت دندان نیاز است مراقبت هایی صورت گیرد، قالب های فیکس شده بروی دندان بسیار حساس می باشند ، به منظور جلوگیری از آسیب دیدگی آن ها از خوردن مواد غذایی که سفت می باشند باید جلوگیری شود، برخی از نوشیدنی ها مانند قهوه، نوشابه و چای پر رنگ در صورتی که بسیار مورد استفاده قرار گیرند ممکن است باعث تغییر رنگ لمینیت ها شود، در صورت امکان بعد از مصرف این نوشیدنی ها مسواک بزنید .

هزینه لمینیت دندان

یکی از سوالات متداول متقاضیان دکتر رحیم آیتی دندانپزشک زیبایی، که خواهان تغییر رنگ دندان های خود و لمینیت هستند هزینه انجام لمینیت دندان است، هزینه لمینیت دندان به عوامل مختلفی بستگی  دارد که در زیر به آن ها اشاره شده است:

  • دستمزد دندانپزشک زیبایی و سازنده ونیر ها
  • مواد مورد استفاده
  • تعداد دندان هایی که نیاز به تغییر رنگ و اصلاح دارند .

تمامی عواملی که ذکر شد در هزینه لمینیت دندان می تواند تاثیر گذار باشد، به هیچ عنوان بدلیل هزینه کم لمینیت را با مواد بی کیفیت انجام ندهید زیرا ممکن است نتیجه مطلوب خود را دریافت ننمایید . کیفیت موارد مورد استفاده در لمینیت دارای اهمیت بسیار بالایی می باشد .

نتیجه گیری

با لمینیت دندان می توانید فرم بسیار زیبایی را در دندان های خود ایجاد نمایید و از لبخند زدن لذت ببرید، در صورتی که خواهان انجام لمینیت دندان هستید، برای دریافت بهترین نتیجه مراجعه به یک دندانپزشک زیبایی با تجربه در این زمینه که تجربه کافی در لمینیت دندان را دارد بسیار ضروری می باشد، دکتر رحیم آیتی دندانپزشک زیبایی در زمینه لمینیت دندان تجربه بسیار بالایی دارند می توانید مشاوره های لازم را از طریق راه های ارتباطی سایت دریافت نمایید .

خدمات دکتر آیتی متخصص ایمپلنت  عبارتست از:

لمینت دندان

کامپوزیت دندان

ایمپلنت دندان

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.
با تشکر، مدیریت سایت دکتر آیتی ایمپلنتولوژیست

ارسال پاسخ