عصب کشی دندان بدون درد

عصب کشی دندان  بدون درد

عصب کشی دندان جزء روش های درمانی محسوب می شود  هنگامى كه

١- پوسيدگى انقدر عميق شده که به عصب دندان رسيده است.

٢-  اگر زمان زيادى بگذرد عصب ميميرد وچون تخليه نشده دچار عفونت شده ونياز به درمان عصب كشى پيدا ميكند.

٣-تحليل لثه شديد كه شخص بخاطر درد داشتن نتواند مواد غذايى و نوشيدنى تقريبا خنك ، گرم و يا شيرينى بخورد.

چه زمانی عصب کشی لازم است ؟

  • احساس درد : وقتی بیمار احساس درد شديد در ناحیه دندان کند احتمال اینکه دندان به عصب کشی نیاز باشد وجود دارد.  درد دندان در دو حالت ایجاد می شود یا دندان زنده است یا مرده .در صورتی که دندان زنده باشد و بیمار احساس درد داشته باشد یعنی دندان به همه ی مواد غذایی گرم و سرد واکنش نشان می دهد و یا  در مواقعی که هیچگونه غذا یا نوشیدنی مصرف نمی شود و درد به صورت  خود بخودى ایجاد می شود .ولی در مواقعی که دندان مرده است و آبسه ایجاد شده باشد احساس درد به هنگام خوردن است که به دندان فشار وارد شود در دو حالت دندان نیاز به عصب کشی دارد.
  • آبسه دندانی :آبسه به هنگامی که دندان مرده است به صورت کیست در انتهای ریشه دندان تشکیل می شود و باعث جمع شدن عفونت و چرک می شود که این عفونت و چرک باعث عوارضی چون : بوی بدن دهان ، خارج شدن چرک از دهان ، ایجاد ورم ، ایجاد خونریزی و مهم تر از همه ایجاد دندان درد به هنگام غذا خوردن .
  • ایجاد پوسیدگی شديد وعميق :پوسیدگی اگر در لایه ی زیرین دندان نفوذ کند باعث درگير شدن عصب شده و در نهايت با ايجاد التهاب در عصب درد شديدايجاد خواهد كرد و برای جلوگیری از عفونت باید به سرعت برای درمان عصب كشى اقدام کرد . نکته قابل توجه این است که امکان دارد بیمار دچار پوسیدگی باشد ولی هیچ گونه دردی نداشته باشد .
  • بر اثر ضربه :امکان دارد فرد بعد از ضربه و یا حتی تصادف كه موجب شكستگى قسمت هايى از دندان شده است .عصب دندان بدون پوشش مانده و در نتيجه به محيط دهان باز ميشود وبا بزاق الوده شده باعث درد شديد خواهد شد .
  • روش های پی در پی درمانی : در بعضی مواقع انجام روش های پی در پی درمانی از جمله ارتودنسی باعث ایجاد درد و التهاب در پالپ دندان می شود .

خدمات دکتر آیتی عبارتست از

لمینت دندان

کامپوزیت دندان

ایمپلنت دندان

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.
با تشکر، مدیریت سایت دکتر آیتی ایمپلنتولوژیست

ارسال پاسخ