دندان عقل کشیدن

دندان عقل کشیدن

 دندان عقل می توانند سالم و مناسب به نظر برسد، و بسیارارزشمند برای دهان باشد اما اغلب آنها دچار ناهماهنگی شده و نیاز به کشیدن دارد.

هنگامی که دندان عقل نا بجا رويش پيدا ميكند. ممکن است به صورت افقی قرار بگیرند، به طرف دندان های مولر دوم یا به دور آنها زاویه داشته باشند، یا به سمت داخل یا عقب زاویه داشته باشند. همین عامل باعث آسیب رساندن به دندانهای مجاور می شود .

دندان عقل نیز می تواند تحت تأثیر قرار بگیرد آنها درون بافت نرم   فک پایین قرار می گیرند و نوك زدن جزئی دندان های عقل به باز کردن مجرايي براى ورود باکتری ها می انجامد تا بتواند در اطراف دندان وارد شوند و باعث عفونت شود که باعث درد، تورم، سختی چانه و بیماری کلی می شود. كه بايد سريعا خارج شوند. دندانهای نیمه فوران ويا نيمه نهفته نیز بیشتر در معرض پوسیدگی دندان وعفونت لثه قرار دارند، زیرا موقعیت سخت آنها برای رسیدن به موقعیت  اصلى امكان كمى دارد

دندان عقل کشیدن

دندان عقل کشیدن

چگونه بدانم دندان عقل دارم ؟

از دندانپزشک خود در مورد موقعیت دندان های عقل خود سوال کنید. او ممکن است بصورت دوره ای  معاينه وبا استفاده از راديوگوافى برای ارزیابى موقعيت دندان های عقل اقدام نمايد. و شاید نیاز به جراحی داشته باشید.و یا حتی امکان دارد توصیه کند که دندان های عقلانی شما حتی قبل از ایجاد مشکلات کشیده شود. این کار برای جلوگیری از مشكلات دردناک و پیچیده  انجام می شود که ممکن است چند سال بعد بوجود بيايد.، زمانی که ریشه دندان عقل هنوز کامل نشده و استخوان کم است عملیات کشیدن آسان تر می شود در افراد مسن، کشیدن سخت تر و بهبودی طولانی تر خواهد بود.

چگونه دندان عقل را از بین ببریم؟

سهولت نسبی که دندانپزشک شما یا جراح دهان می تواند دندان های عقل را استخراج کند بستگی به موقعیت و مرحله توسعه او دارد. ارائه کننده مراقبت های بهداشت دهان و دندان شما قادر به ارائه ایده ای از انتظارات شما در طول امتحان قبل از استخراج شما خواهد بود. دندان عقل که به طور کامل از طريق لثه فوران می شود، و ميتواند به آسانی مانند هر دندان ديگر رويش پيدا كند . با این حال، یک دندان عقلانی که در زیر لثه ها قرار دارد و در استخوان جمجمه قرار دارد، نیاز به برش به لثه ها و سپس حذف بخش استخوانی که روی دندان قرار دارد. اغلب برای دندان در این وضعیت، دندان در بخش های کوچک خارج می شود، نه بصورت یک قطعه ،

کشیدن دندان عقل

قبل از اینکه دندان های عقلانیتان کشیده شوند، دندان ها و بافت های اطراف آن ها با یک بی حس کننده موضعی بى حس می شوند – همان نوعی که برای  بى حس  كردن یک دندان قبل از پر شدن حفره استفاده می شود. علاوه بر بی حس کننده موضعی،  شما و دندانپزشک شما یا جراح دهان ممکن است تصمیم بگیرد که یک آرامبخشی برای کنترل اضطراب مورد نظر استفاده شود.

اقدامات لازم بعد از کشیدن دندان عقل

  • خونریزی ممکن است چندین ساعت پس از کشیدن دندان عقل رخ دهد. برای کنترل آن، یک قطعه از گاز مرطوب را روی سوکت دندان خالی قرار دهید و کاملا محکم بشویید. برای مدت 45 دقیقه فشار ثابت را اعمال کنید.
  • اجتناب از شستشو یا اسپری 24 ساعت پس از استخراج دندان
  • اجتناب از اقدامات مکیدن
  • جلوگیری از مایعات داغ مانند قهوه یا سوپ
  • تورم صورت در ناحیه ای که دندان استخراج می شود معمولا رخ می دهد. برای به حداقل رساندن تورم، یک پك یخى را در یک منطقه از چهره خود قرار دهید تا در مدت 10 دقیقه روی آن قرار داده شود و سپس 5 دقیقه برداريد تا 3 ساعت بعد ازجراحى

خدمات دکتر آیتی عبارتست از

لمینت دندان

کامپوزیت دندان

ایمپلنت دندان

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.
با تشکر، مدیریت سایت دکتر آیتی ایمپلنتولوژیست

ارسال پاسخ