ترمیم دندان با کامپوزیت

ترمیم دندان با کامپوزیت

ترمیمهای مستقیم

این تکنیک شامل قرار دادن یک پرتوی نرم در دندان آماده شده و ایجاد دندان است. سپس مواد سخت و دندان بازسازی می شود. مزایای استفاده از ترمیم مستقیم این است که آنها معمولا به سرعت تنظیم می شوند و می توانند در یک روش واحد قرار گیرند. دندانپزشک دارای انواع گزینه های مختلف پر کردن برای انتخاب است. تصمیم گیری معمولا بر اساس مکان و شدت حفره مربوطه صورت می گیرد. از آنجا که مواد مورد نیاز برای تنظیم در تماس با دندان است، انرژی محدود (گرما) از روند تنظیم به دندان منتقل می شود.

ترمیم دندان با کامپوزیت

ترمیم دندان با کامپوزیت

ترمیم دندان با کامپوزیت

کامپوزیتهای دندانپزشکی، همچنین به نام “پرکننده های سفید”، گروهی از مواد ترمیم کننده مورد استفاده در دندانپزشکی هستند. در آزمایشگاه از کوپلینگ های دندانی می توان تاج و انجیر را در آزمایشگاه تولید کرد. این مواد شبیه به آنهایی است که در پر کردن مستقیم استفاده می شوند و رنگ دندان  هستند. قدرت و دوام آنها به اندازه ترمیم های پرسلن یا فلزی نیست و آنها بیشتر در معرض سایش و تغییر رنگ هستند. همانند سایر مواد کامپوزیتی، کامپوزیت دندانی معمولا شامل یک ماتریس مبتنی بر رزین است که شامل متاکریلات یا آریلات اصلاح شده است. دو نمونه از این مونومرهای معمول استفاده شده عبارتند از بسفنول A-glycidyl methacrylate (BISMA) و یورتان دی متی Acrylate (UDMA) همراه با tri-ethylene glycol dimethacrylate (TEGMA). TEGMA comonomer است که می تواند برای کنترل ویسکوزیته مورد استفاده قرار گیرد،.

ذرات پرکننده کامپوزیت ها مقاومت در برابر سایش نیز دارند. ترکیبات متنوع به طور گسترده ای، با مخلوط خصوصی از رزین ها تشکیل ماتریکس، و همچنین عینک پرکننده مهندسی و سرامیک شیشه ای هستند که برای تقویت پیوند بین ماتریس رزین و ذرات پرکننده عامل اتصال از جمله سیلان استفاده می شود. یک بسته آغازگر واکنش پلیمریزاسیون رزین ها زمانی شروع می شود که انرژی خارجی (نور ،گرما و غیره) اعمال شود. به عنوان مثال، کافوروینون را می توان با نور آبی قابل مشاهده با طول موج بحرانی 460-480 نانومتر برای تولید رادیکال های آزاد آزاد برای شروع روند، تحریک می کند.

پس از آماده سازی دندان، یک پرایمر یا باندینگ نازک استفاده می شود. کامپوزیت های مدرن پلیمر به کار رفته و در لایه های نسبتا نازکی که به واسطه کوفته اش تعیین می شوند، درمان می شوند. بعد از تعدیل، سطح نهایی شکل و جلا داده خواهد شد.

خدمات دکتر آیتی عبارتست از

لمینت دندان

کامپوزیت دندان

ایمپلنت دندان

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.
با تشکر، مدیریت سایت دکتر آیتی ایمپلنتولوژیست

ارسال پاسخ