بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان

هر دو طريقه بلیچینگ دندان  در منزل و مطب با استفاده از مواد سفید کننده بر پایه پراکسید اكسيژن و يا پراكسيد كارباميد انجام می شود.

سفید کردن دندان در مطب

سفید کردن دندان توسط دندانپزشک می تواند موجب سفید شدن سریع تر دندان ها شود. سفید کردن دندان در مطب معمولا بسیار قوی تر از نوع خانگی آن است. همچنین ممکن است با استفاده از گرما، نور یا ترکیبی از این دو مورد سرعت و فرایند سفید سازی  تشدید شود.

قابل توجه ترین نتایج دندان ها معمولا سه تا هشت درجه روشن تر می شوند.که معمولا بین 30 تا 60 دقیقه زمان می برد. برخی از دندانپزشکان از تکنیک هایی استفاده می کنند که می تواند در یک قرار ملاقات 2 ساعته انجام شود.

معمولاً، زمانی که از روش قوی تری بر روی دندان های خود استفاده می کنید، دندان های شما سفید تر می شوند. اما، استفاده از پراکسید با درصدخيلى بالاتر در روش سفید سازی، کمتر بر روی دندان ها به کار گرفته شود. با نگه داری ژل به مدت طولانی دندان ها را خشک کرده و ایجاد حساسیت کند.

با سفید سازی دندان تمامی افراد نتایج خوبی نخواهند گرفت. سفید سازی،  روكش های چینی  و یا پركردنى هاى رنگی کامپوزیتی  دندان را سفید نمی کند.

سفید کردن دندان در خانه

انتخاب های زیادی برای سفید کردن دندان ها در خانه وجود دارد، شایع ترین آنها عبارتند از:

  • نوارها و ژل های سفید کننده دندان که از طرف دندانپزشک تجویز می شوند، به طور مستقیم و با یک قلم مو و یا یک نوار نازک بر روی دندان ها استفاده می شوند، این روش های سفید سازی دندان که بر پایه محصولات پراکسید هستند باید یک تا دوبار بین 10 تا 14 روز استفاده شوند.
  • سیستم های سفید کننده دندان بر پايه قالب دندانى. با استفاده از این روش، ژل مخصوص كه بر اساس پر اكسيد است داخل يك قالب ساخته شده از دندانها گذاشته وانرا روى دندانهاى هر فك مى گذارند و دندانهاى هر فك داخل ان  به مدت یک تا چند ساعت در روز و حتی تا 4 هفته قرار ميگيرند.
  • خمیر دندان های سفید کننده .چون آنها به طور زیان باری ساینده هستند، تمامی خمیر دندانها به از بین بردن لکه ها کمک می کنند. خمیر دندان های روشن کننده، همچنین لکه های پاک کننده دندان ها بدون کمک یک ماده سفید کننده از بین می روند که دلیل آن وجود  مواد شیمیایی و یا پرداخت کننده ها هستند. سفید کننده های دندان نسبتا ارزان هستند و دندان ها را در حدود یک درجه  روشن می کنند. اما آنها در طولانی مدت بر روی دندان ها قرار نمی گیرند تا تاثیر بالاتری داشته باشند.

خدمات دکتر آیتی عبارتست از

لمینت دندان

کامپوزیت دندان

ایمپلنت دندان

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.
با تشکر، مدیریت سایت دکتر آیتی ایمپلنتولوژیست

ارسال پاسخ