اقدامات قبل از جراحى ایمپلنت دندان

اقدامات قبل از جراحى ایمپلنت دندان

ایمپلنت دندان در واقع همان کاشت دندان است که به عنوان جایگزین دندان از دست رفته مورد استفاده قرار می گیرد ولى لازم است قبل از هر كارى موارد زير بدقت انجام شود تا بعد از كاشت ايمپلنت مشكلى پيش نيايد ١-بررسى وضعيت  عمومى سلامتى( سيستميك)  از نظر بیمارى هاى   مختلف وداروهاى مصرفى كه در بعضى از موارد كاشت به صلاح نمى باشد. ٢-بررسى وضعيت استخوانى ناحيه مورد نظر و فكين بيمار كه با تهيه راديوگرافى خاصى(CBCT) مشخص مى شود.٣-معاينه و بررسى  دقيق  وضعيت لثه وبافت نرم محل مورد نظر.

با در نظر گرفتن موارد بالا ومشورت با دندانپزشك مجرب تصميم گيرى در مورد نوع ايمپلنت انجام مى گيرد .بعد از انتخاب نوع ایمپلنت دندانپزشک ايمپلنت را درداخل  استخوان فك  بیمار قرار می دهد و با توجه به دندان امکان دارد از پروتز ثابت یا متحرک استفاده شود .

اقدامات قبل از جراحى ایمپلنت دندان

  • از نکات بسیار مهم در این نوع جراحی استفاده از وعده غذایی مناسب است توجه داشته باشید شما سعی کنید نیم ساعت تا یک ساعت قبل از جراحی، غذای سالم بخورید زیرا چند ساعت بعد از جراحی نمی توانید چیزی بخورید .
  • بهداشت دهان قبل از جراحی بسیار ضروری و واجب است توصیه می شود به خوبی دندان هایشان را با مسواک و خمیردندان شست و شو دهید .
  • در صورت استفاده از هر نوع دارویی با پزشک خود در میان بگذارید .
  • در صورت هر گونه حساسیت پزشک خود را در جریان قرار دهید خصوصاً حساسیت به داروهای بی حسی .
  • درصورت هر گونه بیماری و یا سابقه ی بیماری پزشک را در جریان قرار دهید .
  • مصرف داروهای ضد انعقاد از یک هفته نباید استفاده شود و به پزشک اطلاع دهید .

توجه داشته باشید ایمپلنت دندان یکی از روش های مناسب جايگزينى است که همانند دندان های طبیعی به نظر می رسد و باعث می شود فرد بعد از انجام ایمپلنت احساس بهتری نسبت به دندانهایش داشته باشد.به عنوان مثال فرد به راحتی می تواند لبخند بزند،صحبت کند و مهم تر از همه شکل ظاهری دندان فرد است که می تواند بسیار به او اعتماد به نفس دهد .

خدمات دکتر آیتی عبارتست از

لمینت دندان

کامپوزیت دندان

ایمپلنت دندان

منتظر نظرات و پیشنهادات شما هستیم.
با تشکر، مدیریت سایت دکتر آیتی ایمپلنتولوژیست

ارسال پاسخ